Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

2.−5. klassi võistkond pääses TÄHELEPANU, START vabariiklikkusse poolfinaali

saavutus sport avatar

Tartu linna eelvooru TÄHELEPANU, START võistlusel saavutas meie 2.−5. klassi võistkond II koha. Tiimis osalesid Maria Saluse, Sofia Matilda Sinilaht, Karolin Krüünvald, Lilli Russak, Emil Efraim Kolk, Aron Kruustük, Romet Hirmo, Joanna Toomiste, Marleen Vassiljev, Anni Grünberg, Taaniel Mehine, Aksel Kaju, Hugo Johannes Padrik, Mia Türk, Gristella Mõttus, Karoliina Parkel, Felix Pungar, Mattias Milan Movits, Marten Toom, Roger Tennokese, Jakob Viirsalu, Egert Laius, Elisabeth Massakas, Grete Audova, Anelle Elisabeth Birken. Õpilasi juhendasid Tähti Kilk ja Age Raimets.
Kaks parimat ehk Tamme kool ja Miina Härma Gümnaasium pääsevad ka vabariiklikusse poolfinaali, mis toimub 20. aprill Türil.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium