Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

MHG 115

MHG 115 INFOLEHT VOL 2

MHG 115 INFOLEHT

Tamme teatejooks

Hea vilistlane!Tule osale legendaarsel Tamme teatejooksul. Kirjuta oma soovist olla kaasatud: liis.somelar@mhg.tartu.ee.

Vilistlaskonverents “Inspiratsioon: Xdream”

1. oktoobril kell 10.00–15.00 toimus kooli aulas MHG 115. sünnipäeva auks vilistlaskonverents “Inspiratsioon: Xdream”. Konverentsil esinesid Kunnar Karu, Urvo Männama, Kati Vald, Kärt Tomberg, Asko Künnap, Kairi Lentsius, Joel Kukemelk ja Vivian Unt. Üritust modereeris Kristjan Maruste. Vilistlased rääkisid oma tegemistest, kannapööretest ja unistuste täitumisest. Konverentsi sai jälgida Zoomis.

Sõrmuste kätteandmine 10. klassile

Kooli sünnipäeval, 14. oktoobril toimub pidulik sõrmuste kätte andmine 10. klasside õpilastele. Traditsiooniliselt loevad gümnasistid ette sõrmuse vande ning vilistlane esitab Hamleti monoloogi. 

Vaata ülekannet: https://zoom.us/j/98351082847?pwd=SU9Zekw3a25GdVVUVjRXZGh0dktHQT09

Rongkäik

14. oktoobril tähistame kooliperega MHG 115. sünnipäeva piduliku rongkäiguga. See algab kell 13.00 kooli juurest, liigume üle Toomemäe Tartu Ülikooli juurde, kus ootame endaga liituma meie kooli vilistlasi. Seejärel viime tervitused kooli loojatele Jaan Tõnissonile ja Peeter Põllule nende väärikate kujude juurde. Võimalus on rongkäiguga ühineda ka Raekoja platsil, kust liigume tagasi kooli juurde kringlit sööma ja tantsu lööma.

Kontsert-aktus Vanemuise kontserdimajas

Miina Härma Gümnaasiumi 115. sünnipäeva sündmused kulmineeruvad piduliku kontsertaktusega 16. oktoobril kell 14.00 Vanemuise Kontserdimajas. Kõnedega esinevad direktor Ene Tannberg, Eesti Vabariigi president, vilistlane Alar Karis, diplomaadist vilistlane Marten Kokk, 12. klassi õpilane Uku Andreas Reigo ja Tartu linnapea Urmas Klaas.

Muusikaliste etteastetega esinevad vilistlased Toomas Lunge, Karl Petti, Sigrid Mutso, Simo Breede, Rasmus Kull, Triin Arak, Sander Sokk, Kaarel Kukk, Maria Leppoja, Meelis Pihlap, mudilaskoor, lastekoor, poistekoor, neidudekoor ja segakoor ning rahvatantsurühmad. Koore juhatavad vilistlane Markus Leppoja, Kadri Leppoja, Sirle Lorvi ja Lilia Ilves. Rahvatantsurühmade juhendaja on Anita Kreen. Klaveril saadavad vilistlane Mari Visnapuu ja Jaanika Rand-Sirp. Muusika ja tantsu seob tervikuks näitetrupi esinemine, mille on ette valmistanud õpetaja Ivika Hein ja 12. klassi õpilane Anton Laidmets.

Kontsertaktuse piletid on müügil Piletimaailmas. Sissepääsu kontserdile tagab pilet hinnaga 15 eurot. Võimalus on osta toetajapilet hinnaga 50 eurot või supertoetaja pilet hinnaga 100 eurot ning toetada sellega kõigi MHG juubeliürituste läbiviimist (avatud uste õhtu koolimajas, rongkäik, näitus Poe tänaval).

Kontserdimaja kontrollib kehtivat COVID tõendit!

Avatud uste õhtu koolimajas:

Kontsertaktusele järgneb vilistlaste avatud uste õhtu koolimajas, mida juhib vilistlane Sander Loite.

Programm koolimajas:

17.00 avame koolimaja uksed, koolis on avatud puhvet, kust saab osta kergeid ampse ja jooke

18.00–18.45 on võimalus osaleda legendaarsete õpetajate tundides: Janika Kaljula, Riina Murulaid, Maiu Kaljuorg, Helle Sorge, Marje Peedisson, Reet Noorlaid, Ene Tannberg, Helgi Rootslane, Heikki Veinimäe, Urma Linnus ja Ivika Hein.

Tundi registreeri ennast SIIN

19.00 direktorite tervitus aulas (Ene Tannberg ja Jüri Sasi)

19.30 virtuaaloksjon, kuhu on oma panuse andnud: Merili Ginter, Tõnu Runnel, Vivian Unt, Kairi Lentsius, Kaupo Karelson, Tiit Pruuli, Alar Karis, Kristjan Maruste, Verni Loodmaa, Wooch, Stella Soomlais, Henri Loodmaa ja Lauri Sokk.

Virtuaalne oksjon toimub osta.ee keskkonnas ja pakkumisi saab teha kuni 24. oktoobrini. Oksjoni tulu läheb kaasaegse muusikalabori toetuseks.

NB! Kui ka Sina soovid oksjonile oma panuse anda (elamus, toode jne) võta ühendust huvijuhiga SIIN. Sinu panus peaks jõudma kooli hiljemalt 13.10.21.

20.30 DJ Ruff ja teised

Ülekannet direktorite tervitusest ja oksjoni avamisest saad jälgida Zoomi vahendusel.

Kooli sisenemisel kontrollitakse kehtivat COVID tõendit!

Näitus 115/60/10

25. oktoobril avame Tartus Poe tänaval avalikus linnaruumis näituse tähistamaks kolme olulist sündmust meie kooli ja Eesti ajaloos: 115 aastat emakeelse keskhariduse andmisest, 60 aastat inglise keele süvaõppe algusest ja 10 aastat International Baccalaureate Organization’i esimesest akrediteeringust meie koolile. Näitust läbivaks visuaalseks kujundiks on kaheksakand, mis on ühtaegu nii rahvuslik sümbol kui ka Põhjanaela võrdkuju, suunanäitaja, mis osutab kõikidele ilmakaartele. Näitus jääb avatuks kuni 29. novembrini.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium