Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Väärtused

Miina Härma Gümnaasiumi väärtused on KOGENUD ja TEED NÄITAV

Väärtuste õppekava

Miina Härma Gümnaasium on kool, kus läbi mineviku õppetundide mõistmise valmistume tulevikuks. Me tahame avastada ja ehitada maailma, mistahes takistusi meie teele satub. Oleme valmis, sest oleme paindlikud. Oleme valmis, sest oleme kogenud. Oleme valmis, sest naudime väljakutseid.

Me väärtustame teadmisi ning püüdlust nende poole, julgust kahelda, huvi tunda, küsimusi küsida. Me väärtustame töökust, sihikindlust, taiplikust, sest nii saame luua midagi uut. Me väärtustame otsustusjulgust ja kriitilist mõtlemist, sest nii oskame valida õige tee. Me julgeme vastutada.

Me oleme erinevad, erilised ja igaühel meist on maailmale midagi anda. Me oleme kogukond, me anname teineteisele juured, et saaksime kindlad olla oma tegudes ning tiivad, et saaksime vabad olla oma mõtetes.

Me oleme vanim eestikeelne gümnaasium, väärikad ja professionaalsed. Meie eesmärk on kanda eestimaised väärtused kaasaegsesse maailma. Selles aitab meid hea võõrkeelte oskus. Me oleme rahvusvaheline kool, me mõistame maailma kultuure ja väärtusi.

Me oleme tulevikuks valmis.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium