Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Miina Härma Sihtasutus

2020. aastal loodud Miina Härma Sihtasutus sai alguse kooli vilistlaste ja lastevanemate soovist  aidata kaasa Eesti haridussüsteemi arengule ning pedagoogilise mõtte uuendamisele.

Asutamise initsiaatoriteks olid Tarmo Punger ja Peeter Viirsalu, kes töötasid välja sihtasutuse tegevuspõhimõtted ning koostasid põhikirja. Sihtasutuse põhikirjaga on võimalik tutvuda siin.

Nõukogu koosseis

Nõukogu esimees:
Riin Tamm (riin.tamm@hm.ee)
Nõukogu liikmed:
Veljo Ipits
Ragnar Heido
Mart Kull
Verni Loodmaa
Tarmo Punger
Peeter Viirsalu

Sihtasutuse eesmärk on heategevuslik tegutsemine õpilaste motiveerimiseks ning õpikeskkonna arendamiseks ja täiustamiseks.

Vabatahtlikud annetused kooli õpikeskkonna parandamiseks, edukate õpilaste tunnustamiseks ning õpilastele võimaluste loomiseks osalemiseks rahvusvahelistel õpilasvõistlustel on oodatud Miina Härma SA arveldusarvele EE592200221073890097, selgitus „MHG toetuseks“.

Sihtasutus korraldab:

Härmakese eelkool

Loe eelkooli kohta täpsemalt…

Koolikapi rent

Info sisestamisel

Sihtasutus panustab kooli arengusse:

Kooli uus majajuht

Info sisestamisel

Muusikalabor

Muusikalabor on loovuse arendamise võimalus samade huvidega noortel muusikat kuulata, ise luua, improviseerida, salvestada, produtseerida, esineda. Labori tehniline kontseptsioon on valminud koostöös Eesti professionaalsete muusikutega, sealhulgas MHG vilistlastega. Lähtutud on parima võimaliku kvaliteedi ja hinna suhtest, et pillid ja tehnika oleksid uuenduslikud ning vastupidavad ja õpilastele lihtsad kasutada.
Kui ka Sina soovid muusikalabori valmimist toetada, siis saad endale sobivas suuruses annetuse teha Miina Härma SA arveldusarvele EE592200221073890097, selgitus „Muusikalabor“.
Anname muusikale võimaluse. Aitäh!

Martin Kuut (2004. a vilistlane) ja Philip Nikolajev (2009. a vilistlane) kutsuvad üles kooli vilistlasi toetama muusikalaborit.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium