Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Hoolekogu

MHG hoolekogu 2018/2019. õppeaastal

Laura Danilas – linna esindaja – lauradanilas@gmail.com
Mari Maimre – õppenõukogu esindaja – mari.maimre@mhg.tartu.ee
Allar Aav – õppenõukogu esindaja – allar.aav@mhg.tartu.ee
Ander Austa – gümnaasiumiõpilaste esindaja – ander.austa@gmail.com
Gerli Raag – põhikooli õpilaste esindaja – gerli.raag11@gmail.com
Peeter Viirsalu – I kooliastme vanemate esindaja – peeter.viirsalu@tgsbaltic.com
Sten Weidebaum – I kooliastme vanemate esindaja – sten.weidebaum@laulupidu.ee
Tarmo Punger – I kooliastme vanemate esindaja – tarmo.punger@tartutk.ee
Veljo Ipits – II kooliastme vanemate esindaja – veljo.ipits@salvest.ee
Mart Kull – II kooliastme klasside vanemate esindaja – martkull@gmail.com
Triinu Palo – III kooliastme vanemate esindaja – triinu.palo@jpg.tartu.ee
Maris Themas – III kooliastme vanemate esindaja – maris.themas@gmail.com
Kaido Maisvee –  gümnaasiumi vanemate esindaja – kaido@lasita.com
Erki Tamm- gümnaasiumi vanemate esindaja – erki.tamm@ut.ee
Ragnar Heido – gümnaasiumi vanemate esindaja – rackyh@gmail.com
Suzanne Cheetham – rahvusvaheliste õpilaste vanemate esindaja – suzanne.c.cheetham@gmail.com
Enn Veldi – vilistlaste esindaja – enn.veldi@ut.ee

Olulisemad lingid

2019 Miina Härma Gümnaasium