Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Hoolekogu

Kinnitatud Tartu LV korraldusega 03.11.2020 nr 1215

MHG hoolekogu 2020/2021. õppeaastal:

Piret Tänav – õppenõukogu esindaja piret.tanav@mhg.tartu.ee
Martin Pent – õppenõukogu esindaja martin.pent@mhg.tartu.ee
Gerli Raag – gümnaasiumiõpilaste esindaja gerli.raag11@gmail.com
Katrina Laur – põhikooli õpilaste esindaja  laur.katrina@gmail.com
Janeli Virnas – 1. klasside vanemate esindaja janeli.virnas@gmail.com
Eva Lippur – 2. klasside vanemate esindaja evalippur@hot.ee
Peeter Viirsalu – 3. klasside vanemate esindaja peeter.viirsalu@tgsbaltic.com
Sten Weidebaum – 4. klasside vanemate esindaja Sten.Weidebaum@laulupidu.ee
Tarmo Punger – 5. klasside vanemate esindaja tarmo.punger@tartutk.ee
Kristi Raudmäe – 6. klasside vanemate esindaja kristi.raudmae@hm.ee
Mart Kull  – 7. klasside vanemate esindaja martkull@gmail.com
Veljo Ipits – 8. klasside vanemate esindaja veljo.ipits@salvest.ee
Maris Themas – 9. klasside vanemate esindaja maris.themas@gmail.com
Triinu Palo – 10. klasside vanemate esindaja  triinu.palo@jpg.tartu.ee
Ahto Kangur – 11. klasside vanemate esindaja kangurahto@gmail.com
Kaido Maisvee – 12. klasside vanemate esindaja kaido@lasita.com
Ragnar Heido – vilistlaste esindaja rackyh@gmail.com
Riin Tamm – kooli toetava organisatsiooni (TÜ Teaduskool) esindaja riin.tamm@ut.ee
Laura Danilas – linna esindaja lauradanilas@gmail.com

Hoolekogu esimees: Tarmo Punger

Aseesimees: Peeter Viirsalu

Protokollija: Triinu Palo

Hoolekogu koosolekud toimuvad iga kuu esimesel esmaspäeval (september, november, jaanuar, märts, mai) või teisipäeval (oktoober, detsember, veebruar, aprill, juuni).

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium