Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Hoolekogu

MHG hoolekogu 2022/2023. õppeaastal:

Kristi Kreutzberg – õppenõukogu esindaja kristi.kreutzberg@mhg.tartu.ee 

Martin Pent – õppenõukogu esindaja martin.pent@mhg.tartu.ee

Emma Raissar – gümnaasiumiõpilaste esindaja raissaremma@gmail.com

Marta Aab – põhikooli õpilaste esindaja marta.aab@mhg.tartu.ee

Kristi Aule-Parmas – 1. klasside esindaja  kristi.aule@gmail.com

Kristina Sõritsa – 2. klasside esindaja  kristina@elitekliinik.ee

Janeli Virnas – 3. klasside vanemate esindaja janeli.virnas@gmail.com

Mattias Suumann – 4 . klasside vanemate esindaja mattias.suumann@gmail.com

Peeter Viirsalu – 5. klasside vanemate esindaja peeter.viirsalu@tgsbaltic.com

Sten Weidebaum – 6. klasside vanemate esindaja sten.weidebaum@laulupidu.ee

Tarmo Punger – 7. klasside vanemate esindaja tarmo.punger@tartutk.ee

Kristi Raudmäe – 8. klasside vanemate esindaja kristi.raudmae@hm.ee

Mart Kull  – 9. klasside vanemate esindaja martkull@gmail.com

Annika Adams – 10. klasside vanemate esindaja annika.adams@gmail.com

Maris Themas – 11. klasside vanemate esindaja maris.themas@gmail.com

Triinu Palo – 12. klasside vanemate esindaja  triinu.palo@jpg.tartu.ee

Ragnar Heido – vilistlaste esindaja rackyh@gmail.com

Riin Tamm – kooli toetava organisatsiooni esindaja (HTM-i Noorte- ja andepoliitika osakond) riin.tamm@hm.ee

Laura Danilas – Tartu Linnavolikogu esindaja lauradanilas@gmail.com

Hoolekogu koosolekud toimuvad iga kuu esimesel esmaspäeval (september, november, jaanuar, märts, mai) või teisipäeval (oktoober, detsember, veebruar, aprill, juuni).

Kinnitatud Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna 10.10.2022 otsusega nr O-22-0045.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium