Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Hoolekogu

MHG hoolekogu 2021/2022. õppeaastal:

Kristi Kreutzberg – õppenõukogu esindaja kristi.kreutzberg@mhg.tartu.ee 

Martin Pent – õppenõukogu esindaja martin.pent@mhg.tartu.ee

Gerli Raag – gümnaasiumiõpilaste esindaja gerli.raag11@gmail.com

Iris Kivi – põhikooli õpilaste esindaja Kiviviiris@gmail.com

Kristina Sõritsa – 1. klasside esindaja  kristina@elitekliinik.ee

Janeli Virnas – 2. klasside vanemate esindaja janeli.virnas@gmail.com

Eva Lippur – 3 . klasside vanemate esindaja eva.lippur@online.ee

Peeter Viirsalu – 4. klasside vanemate esindaja peeter.viirsalu@tgsbaltic.com

Sten Weidebaum – 5. klasside vanemate esindaja Sten.Weidebaum@laulupidu.ee

Tarmo Punger – 6. klasside vanemate esindaja tarmo.punger@tartutk.ee

Kristi Raudmäe – 7. klasside vanemate esindaja kristi.raudmae@hm.ee

Mart Kull  – 8. klasside vanemate esindaja martkull@gmail.com

Veljo Ipits – 9. klasside vanemate esindaja veljo.ipits@salvest.ee

Maris Themas – 10. klasside vanemate esindaja maris.themas@gmail.com

Triinu Palo – 11. klasside vanemate esindaja  triinu.palo@jpg.tartu.ee

Ahto Kangur – 12. klasside vanemate esindaja kangurahto@gmail.com

Ragnar Heido – vilistlaste esindaja rackyh@gmail.com

Riin Tamm – kooli toetava organisatsiooni (HTM-i Noorte- ja andepoliitika osakond) esindaja riin.tamm@hm.ee

Hoolekogu esimees: Tarmo Punger

Aseesimees: Peeter Viirsalu

Protokollija: Triinu Palo

Hoolekogu koosolekud toimuvad iga kuu esimesel esmaspäeval (september, november, jaanuar, märts, mai) või teisipäeval (oktoober, detsember, veebruar, aprill, juuni).

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium