Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

IB Global Conference 2022

sündmus avatar

Direktor Ene Tannberg, arendusjuht Tiia Lepik ja õppejuht Terje Hallik viibisid 6.–9. oktoobrini Haagis, et osa võtta IBO ülemaailmsest konverentsist “IB Global Conference 2022”. Konverentsil vaadati IB hariduse tulevikku, kus märksõnadeks on õpilaste ja õpetajate heaolu, haridustehnoloogia ja innovatsioon hariduses, juhtimise ja eestvedamise olulisus ning mitmekesisuse, võrdse kohtlemise ja kaasamise suurendamine. Konverentsi võtmekõnelejatena esinesid Wageningeni ülikooli professor, sotsiaalse õppimise ja jätkusuutliku hariduse eestkõneleja Arjen Wals, koolikultuuri ja motivatsiooni ekspert, raamatu “Stand Tall Leadership” autor Steven Bollar ning Genfis asuva rahvusvahelise kooli juht Conrad Hughes, kes on oma uurimistöö pühendanud võrdsete võimaluste loomisele hariduses. Lisaks võtmekõnelejatele toimus konverentsi raames ka üle 100 erineva töötoa, kus sai arutleda eri maade esindajatega oluliste IB hariduse teemade üle ja kuulda teiste riikide esindajate kogemustest.

Terje Hallik, Steven Bollar, Ene Tannberg
Conrad Hughes

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium