Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

109. lennu lõpuaktus

sündmus avatar

22. juunil lõpetas Miina Härma Gümnaasiumi 109. lend. Lõputunnistuse said 78 Eesti õppekava abiturienti ja 13 IB Diploma programmi lõpetajat.Kuldmedaliga lõpetasid gümnaasiumi seitse noort: Ronald Judin, Katariina Koemets, Oliver Mõttus, Laura Sööt, Mariann Hendrikson, Elisabeth Rattasepp ja Gertrud Oberg. Hõbemedaliga lõpetajaid oli 12: Marie Maisvee, Marta Roosimaa, Timmu Õunapuu, Loona Mets, Mia Maria Petuhhov, Seliin Lisett Tomson, Markus Vihtla, Kadi Prii, Marta Lepson, Annika Alavere, Kätlin Siimson ja Laura Johanna Uusen.

Panuse eest koolielu edendamisel õpilasesinduse presidendina ja kaasõpilaste inspireerijana otsustas õppenõukogu tänada Ronald Judinit kooli hõbesõlega. Rahvusvahelistel ja arvukatel vabariiklikel olümpiaadidel eduka esinemise eest said Ronald Judin ja Oliver Mõttus kooli poolt kingituseks nimelise kella Härma õpilasfirmast välja kasvanud Woochi kellabrändilt.Vabariigi Presidendi vastuvõtule lähevad Ronald Judin, Oliver Mõttus ja Gertrud Oberg.Täname kõikide tublide laste vanemaid ja klassijuhatajaid Kristi Kreutzbergi, Piret Tänavat, Ivika Heina ja Valentin David Pinar Madridi! Kõrget lendu, kallis 109. lend!

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium