Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Aasta õpetaja tunnustussündmus

aasta õpetaja avatar

Aasta õpetaja auhinnad anti üle 28. septembril Tartu Ülikooli aulas toimunud Tartu linna ja maakonna haridustöötajate tunnustussündmusel, kus laureaate tänasid Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Jarno Laur.

Miina Härma Gümnaasiumi tunnustatud õpetajad:

ajalooõpetaja Alla Vinitšenko – aasta põhikooliõpetaja ja üleriigiline nominent

bioloogiaõpetaja Kirstin Karis – aasta gümnaasiumiõpetaja

füüsikaõpetaja Heli Lätt – aasta õpitegu eripreemia, Tartu Ülikooli observatooriumi külastuskeskus koostöös Eesti ESERO meeskonnaga kooliüleste õpetajakoolituste programm “Kosmos ühendab

Vasakul: Heli Lätt

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium