Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Advendikontsert

sündmus avatar

1. detsembril toimus Pauluse kirikus Miina Härma Gümnaasiumi advendikontsert. Meie kooli advendikontserdid tänaseks harjumuspäraseks saanud formaadis said alguse 2006. aasta jõulude eel. Toona meie segakoori lauljate algatusel korraldatud heategevuslik kontsert, kus üles astusid kõik meie kooli koorid, kujunes traditsiooniks. Kui esimese kontserdi tulu läks meie kooli valge klaveri fondi, siis järgmistel aastatel said kontserdi tulust toetust meie kooli muusikaga seotud erinevad ettevõtmised.
Koroona-aastad tõid meie advendikontsertide traditsiooni kaheaastase pausi.
Eile oli taas võimalik kuulata meie kooride suurepäraseid esitusi, seekord Pauluse kirikus.
Kiidusõnad kooride dirigentidele Kadri Leppojale, Markus Leppojale, Külli Karaskile, Sirle Lorvile ja Lilia Ilvesele. Aitäh Rahvusooper Estonia sopranile Maria Leppojale.
Neidudekoori esitust saatis Elleri kooli keelpillikvartett koosseisus Angelika Kobzar, Loviise Marie Laht, Kristin Tõnisson, Ete Riin Veer. Aitäh neile koostöö eest!
Klaveril saatsid koore Kadri Leppoja ja Vladimir Karjalainen ja orelil Anna Humal
Kontserdi lavastas Ivika Hein ja teadustajad olid Mihkel Mägi ja Marie-Liset Tauts.
Taustajõududeks kontserdi korraldamisel olid huvijuht Liis Somelar ja majandusjuht Eda Lemberg.

Jõuluootuse aeg sai väga ilusa sissejuhatuse. Aitäh ka meie rohkearvulisele kuulajaskonnale!

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium