Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Avatud uste päev

sündmus avatar

10. märtsil avasime koolimaja uksed ning virtuaalse akna 9. klasside õpilastele. Osales rekordarv huvilisi ning osaleda sai erinevates töötubades ja valdkondade tutvustamistel. Avatud uste päeva peakorraldajad olid Terje Hallik, Liis Somelar ja Maigi Varusk.

Õppekava tutvustust saad järgi vaadata SIIT.

  • Miina Härma Gümnaasiumi avatud uste päeval osales 381 huvilist. Gümnaasiumi õppekava tuvustas õppejuht Terje Hallik.
  • Loodusvaldkonna reaktiivse töötoa ja tutvustuse eest vastutasid õpetajad Riina Murulaid, Jörgen Metsik ning õpilastest Mattheus Dvinjaninov, Laura Maria Pella, Maria-Helena Puidak.
  • Humanitaarvaldkonna tutvustamist vedas eest õpetaja Ivika Hein ning draamat tegid õpilased Gerli Raag, Lene Tiinas, Hendrik Laanemaa.
  • Direktor Ene Tannberg, õpetajad Tiina Aidnik, Urma Linnus, Alla Vinitšenko, Kari Kalk ja õpilane Maare Karmen Oras rääkisid sotsiaalvaldkonna võimalustest.
  • Rahvusvahelist õppekava IB Diploma Programme’i tutvustasid õpilased Mikk Rooden, Saara-Mai Raudsepp, Matthias Loona, Karen Kristal Anne Dunaway, Joosep Toom ja Anastasia Gvineria.
  • Õpilasesindust poolt tutvustasid kooli märgilisi sündmusi ja huvitegevust Mihkel Mägi ja Marijana Kreek.
  • Rahvatantsu tutvustasid õpetaja Anita Kreen ja õpilane Agnes Tuule Nöps ning suure panuse andsid rahvatantsijad, kelle trenn kestis sellel päeval kokku kolm tundi.
  • Olulise panuse andsid tervitajad ning grupisaatjad: Matthias Loona, Mikk Rooden, Aade-Maria Kalson, Liisi Brett, Lisete Adul, Aulike Apalev, Kaisa Kaldjärv, Eva Kristine Tammine, Kertu-Riin Tera, Birgit Seer, Roman Vahi, Kerste Õunapuu, Brita Jõgiaas, Elisa-Mai Ilves, Liisa Svätski, Maximus Solman, Tiia Lepik, Eda Lemberg, Regita Saksing, Madis Kahro.
  • Virtuaalse osa eest vastutasid: Jüri Raudmaa, Liisi Haljasorg, Maigi Varusk ja Liis Somelar

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium