Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Ball “Night in Paris”

sündmus avatar

3. veebruaril toimus Miina Härma 160. aastapäeva tähistamiseks koolis ball “Night in Paris”. Eiffeli torni kuldne kuma, tähed taevas, vaikne jazz mängib taustal. Tagasihoidlikult glamuurne pidu algas avavalsiga. Bänd “Exitum” tantsutas pidulisi õhtu jooksul kaasa haarava muusikaga. Lisaks sellele sai nautida kohvikus maitsvaid suupisteid, teha erinevaid fotosid ning osaleda loosis. Õhtu lõpus selgusid balli kuninganna ja kuningas, kelleks olid 11.b klassi õpilane Sienna Bachour (9.e) ja Johannes Gabriel Adams (11.a). Traditsiooniliselt lõikasid balli kuningas ja kuninganna lahti ka tordi, mille valmistas Gustav. Peoõhtu korraldasid Adeliine Lail (11.a), Sofija Tituško (11.b), Greete Kõiv (11DP) ja Isabella Bachour (11DP). Õhtujuhiks oli Peeter Karl Mõtsküla (12.a).

Balli korraldamist toetasid: Eesti Rahva Muuseum, Gustav Cafe, EscapeTartu, Kliinik Elite AS, GameGround, Tartu Kaubamaja, Kauss Kampus, Tartu Mänguasja Muuseum, Exitumband, Chixl Eesti, Kairi Naha.

Suured tänud 8. klasside õpilastele, kes aitasid kohviku ja piletimüügiga: Anni Vunder, Eliisa Ihats, Frida Loog, Heidi Härmson, Timo Parkja, Oliver Mäesalu!

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium