Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Ball “Old Hollywood”

sündmus avatar

18. veebruaril toimus Miina Härma 159. sünnaastapäeva tähistamiseks kooli ball “Old Hollywood”. Peoõhtu algas avavalsiga ning tantsupõrand täitus ajastukohastes riietes õpilaste ja vilistlastega. Margit Tali bänd tantsutas pidulisi õhtu jooksul hea muusikaga. Lisaks sellele sai nautida kohvikus head ja paremat, teha fotosid, mängida pokkerit ja lauatennist ning osaleda loosis. Õhtu lõpus selgus ka balli kuninganna ja kuningas, kelleks olid 11.b klassi õpilane Mirtel Tähepõld ja vilistlane Uku Andreas Reigo. Traditsiooniliselt lõikasid balli kuningas ja kuninganna lahti ka tordi, mille valmistas taaskord Gustav. Maagilise õhtu korraldasid 12.b klassi õpilased Karola Punger (peakorraldaja), Hedvig Teär, Marta Lemberg, 10.a klassi õpilased Greete Kõiv, Adeliine Lail ja 10.c klassi õpilane Sofija Tituško. Õhtujuhid olid 12.a klassi õpilane Gerli Raag ja vilistlane August Raudvassar.

Balli panustajad: Tarmo Punger (Coop), Parvel Pruunsild, Ragnar Heido, Andrei Sõritsa, Siim Liivamägi (Gustav), Priit Alamäe, Gastronoom, Kauss, ERM, Escape Tartu, Gameground, Spordimuuseum, Elektriteater, Kvartal, Airfun, Funrent, Värska. Suured tänud toetajatele!

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium