Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Direktori tänuüritus

sündmus avatar

Igal aastal tunnustab MHG direktor kooli parimaid õpilasi kutsega direktori vastuvõtule. Sellel aastal toimus direktori tänuüritus 3. juunil algusega kell 15.00 kooli aulas.

Vastuvõtule olid kutsutud õpilased vastavalt MHG õpilaste tunnustamise korrale. Need õpilased on silma paistnud oma kooli esindades erinevatel olümpiaadidel ja teistel ainealastel võistlustel, spordis ja ühiskondlikus tegevuses nii koolis, linnas, Eestis kui kogu maailmas.

Kokku oli direktori vastuvõtule kutsutud üle 340 õpilase.

On olnud võrratu aasta: Andri Türkson (11.b) võitis telesaate Rakett69, Maret Hallik (12.b) võitis õpilaste teadustööde riikliku konkursi I preemia, meie 10.–12. klassi õpilased olid füüsikaolümpiaadi lõppvoorus Tartu suurima esindusega, saavutasime rahvusvahelisel inglise keele võistlusel Best in English maailmas 702 kooli hulgas 4. koha ja Eestis esikoha jne jne. 

Juhendajatest paistis silma õpetaja Riina Murulaid, kelle õpilased pääsesid loodusteaduste, füüsika, lingvistika ja tehnika olümpiaadidel lõppvooru lausa 23. korral.  Suurepärast tööd tegi väitlusringi juhendaja Andreas Põsnograjev, kelle käe tulid meie õpilased Eesti meistriteks nii põhikooli kui gümnaasiumi arvestuses kui ka ülikooliväitluses.

Täname kõiki õpilasi,  juhendajaid ja lapsevanemaid tehtud töö eest!

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium