Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

DSD I diplomite kätteandmine

DSD võõrkeeled avatar

Saksa keele tasemeeksami edukalt sooritanud õpilased said eile kätte oma rahvusvaheliselt tunnustatud keelediplomi DSD I (Deutsches Sprachdiplom). Kokku oli eksami tegijaid sel aastal 18. Eksami sooritasid Teele Tempel, Hendrik Laanemaa, Kaspar Parksepp, Carmen Hakkaja, Lene Tiinas, Helena Munck, Riin Värton, Artur Michelson, Kertu-Riin Tera, Aade-Maria Kalson, Saamuel Sasi, Jekaterina Marova, Hans Joosep Tamme, Jorma Väster, Mattias Tammi, Andri Türkson, Erik Julius Lindgren ja Karolin Ruumet. Soovime kõigile DSD I värsketele omanikele – Viel Glück und Erfolg in der Zukunft! Õpilasi juhendasid õpetajad Heikki Veinimäe ja Maigi Varusk.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium