Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

GDPR – isikuandmete töötlemine

Kes me oleme
Tegemist on Miina Härma Gümnaasiumi veebilehega mis on mõeldud koolielu kajastamiseks ja info jagamiseks.

Küpsised
Kui jätate meie lehele kommentaari, nõustute oma nime, e-posti aadressi ja veebilehe aadressi salvestamisega küpsistesse. Need on teie mugavuse huvides, et te ei peaks oma andmeid uuesti täitma, kui jätate teise kommentaari. Need küpsised kestavad ühe aasta.
Kui külastate meie sisselogimislehte, seadistame ajutise küpsise, et teha kindlaks, kas teie brauser aktsepteerib küpsiseid. See küpsis ei sisalda isikuandmeid ja kustutatakse, kui sulgete brauseri.
Kui logite sisse, seadistame veel mõned küpsised, et salvestada teie sisselogimisandmeid ja ekraani kuvavalikuid. Sisselogimise küpsised kestavad kaks päeva ja ekraanivalikute küpsised kestavad aasta. Kui valite “Mäleta mind”, kestab teie sisselogimine kaks nädalat. Kui logite oma kontolt välja, eemaldatakse sisselogimise küpsised.
Kui muudate või avaldate artiklit, salvestatakse teie brauserisse lisaks veel üks küpsis. See küpsis ei sisalda isikuandmeid ja näitab lihtsalt artikli ID-d, mida te hiljuti muutsite. See aegub ühe päeva pärast.

Kommentaarid
Kui külastajad jätavad veebilehele kommentaare, kogume kommentaarivormis näidatud andmeid ja külastaja IP-aadressi ning brauseri kasutajaagendi stringi, et aidata rämpsposti tuvastamisel.
Teie e-posti aadressist loodud anonüümne string (tuntud ka kui räsi) võib Gravatari teenusele edastada, et näha, kas seda kasutatakse. Gravatari teenuse privaatsuspoliitika on saadaval siin: https://automattic.com/privacy/. Pärast teie kommentaari kinnitamist on teie profiilipilt nähtav avalikult teie kommentaari kontekstis.

Meedia
Kui laadite veebilehele üles pilte, peaksite vältima piltide üleslaadimist koos asukohateabega (EXIF GPS). Vastasel juhul, lehe külastajad saavad pilte alla laadida ja leida piltide parameetritest asukohateavet.
Piltide üleslaadimisel peab veenduma pildil olevate isikute või objektide avaliku kasutuse loas.

Kellega me teie andmeid jagame
Isikuandmeid me ei kogu ja teistele osapooltele välja ei jaga.
Kui taotlete parooli lähtestamist, lisatakse teie IP-aadress lähtestamise e-kirjale ja saadetakse teie poolt sisestatud e-posti aadressile.
Kui kasutate profiili juures Gravatari võimalusi, seotakse teie konto räsi Gravatari teenusega. Gravatari teenuse privaatsuspoliitika on saadaval siin: https://automattic.com/privacy/.

Kui kaua me teie andmeid säilitame
Kui jätate kommentaari, säilitatakse kommentaar ja selle metaandmed tähtajatult. See on selleks, et saaksime automaatselt ära tunda ja heaks kiita kõik järgnevad kommentaarid, selle asemel et hoida neid modereerimisjärjekorras.
Kasutajatele, kes registreeruvad meie veebilehele, salvestame ka isikuandmed, mille nad esitavad oma kasutajaprofiilis. Kõik kasutajad saavad oma isikuandmeid igal ajal näha, muuta või kustutada. Veebilehe administraatorid saavad samuti seda teavet näha ja muuta.

Millised õigused on teil oma andmetega
Kui teil on sellel lehel konto või olete jätnud kommentaare, võite taotleda enda kohta meie poolt hoitavate isikuandmete ekspordifaili, sealhulgas kõigi andmetega, mille olete meile esitanud. Samuti võite paluda meil kustutada kõik isikuandmed, mille oleme teie kohta kogunud. See ei hõlma andmeid, mida me oleme kohustatud säilitama haldus-, õigus- või turvakaalutlustel.

Materjalid lehel
Oleme püüdnud hoida oma lehel avaldatavad materjalid igati isikuandmete kaitse seaduse määratud piirides. Samas võib alati juhtuda inimlikke eksitusi, seega, kui olete lehel märganud midagi, mille pärast peaksime muret tundma või mis on vastuolus eelmainitud seadusega, palume teil anda kohest teavet kooli üldmeilile kool@mhg.tartu.ee.
Kui olete leidnud teie või teie laste kohta käivat infot meie lehelt, mida te ei soovi avalikult hoida, andke meile märku kooli üldmeilile kool@mhg.tartu.ee ja teeme vastavad korrektuurid.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium