Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

GirlPower projekti avaseminar

sündmus avatar

25. mail külastasid MHG 10. klassi õpilased Polina Trubatšova, Jekaterina Lissovskaja ja Sandra Laur GirlPower projekti avaseminari. Õpilastega koos oli ka õpetaja Janika Kaljula. Üritus toimus Tartus, Lodjakodas. Seminarist võtsid osa ka teised neiud: Pärnu Ühisgümnaasiumist ja Viljandi Gümnaasiumist. Seminari korraldas Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskus ja avaseminari päevajuht oli Ülly Enn.Kohapeal toimus arutlus teemaarenduse kohta, naistest ettevõtluses ning kuidas leida sisse- ja ligipääsu ettevõtluse maailma.Järgmisena toimus töö rühmades, kus Mari-Liis Linnu ja MHG vilistlase Merili Ginteri juhendamisel mõtiskleti teemal: “Kuidas saavutada oma eesmärki, analüüsida tulemusi ja kogemusi”.Üritus lõppes päeva kokkuvõttega ja tagasisidega.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium