Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Gümnaasiumi lõpuaktus

sündmus avatar

22. juunil lõpetas Miina Härma Gümnaasiumi 110. lend. Lõputunnistuse sai 91 Eesti õppekava abiturienti ja 18 IB Diploma programmi lõpetajat. Kuldmedaliga lõpetasid gümnaasiumi 14 noort: Karel Keis, Maare Karmen Oras, Laura Maria Pella, Maria-Helena Puidak, Mia Sootla, Anabel Zopp, Elisabeth Künnapas, Elis Themas, Eetu Kalevi Heikkilä, Marlene Ibrus, Hendrik Matvejev, Liisa Oks, Uku Andreas Reigo ja Liis Siigur. Hõbemedaliga lõpetajaid oli kuus: Marie Raudsepp, Maarja Kask, Helena Heinlo, Carmen-Kirsika Kuusmik, Ann Karoliine Vabamägi ja Marie Lote Soome.

Panuse eest koolielu edendamisel otsustas kooli õppenõukogu tänada kooli hõbesõlega Liisa Oksa, Liisi Haljasorgu, Anton Laidmetsa ja Mattheus Dvinjaninovit. Rahvusvahelistel ja arvukatel vabariiklikel olümpiaadidel eduka esinemise eest said Uku Andreas Reigo, Liis Siigur ja Mikk Rooden koolilt kingituseks nimelise kella MHG õpilasfirmast välja kasvanud Woochi kellabrändilt. Vabariigi Presidendi vastuvõtule lähevad Uku Andreas Reigo, Marlene Ibrus, Eetu Kalevi Heikkilä ja Maria-Helena Puidak. Täname kõikide laste vanemaid ja klassijuhatajaid Urma Linnust, Jana Kübarat, Helin Semilarskit ja Maili Tirelit. Kõrget lendu, armas 110. lend!

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium