Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Häkaton “Roheline linnaruum”

ettevõtlus sündmus avatar

See on sündmus, kus mentorid ja õpilasfirma programmi vilistlased aitavad gümnaasiumi- ja kutsekooli õpilastel leida linnakeskkonda arendav äriidee, moodustada selle elluviimiseks vajalik meeskond ning teha esimesed kiired sammud oma toote või teenusega turule jõudmiseks.

4. oktoobril alustasid ettevõtluse mooduli õpilased varajasel hommikutunnil teekonda Tallinnasse, et osa võtta Põhjala tehases toimunud Häkatonist. Kõigil meeskondadel olid genereeritud ideed ja toimus esimene mentorsessioon äriideede kontseptsiooni detailide lihvimiseks. Edasi toimus Liftikõne ehk Pichimise töötuba ja siis lõpuesitlused. Häkaton toimus Impact Day ürituse raames, mille peakorraldaja on meie vilistlane Merili Ginter.

Meil läks väga hästi: 3 auhinda (peapreemia, jätkusuutlikkuse eripreemia ja meeskonnatöö eripreemia) ja 6 meeskonda, kellel on ägedad ideed, millega edasi liikuda.

Suur aitäh ettevõtluse kursuse õpetaja Tiina Aidnikule ja majandusjuhataja Eda Lembergile!

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium