Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Meie õpetajad esinesid Hariduslaadal

õpetaja avatar

26. veebruaril toimus Tartu Hariduslaat, kus klassiõpetajad Teeli Roht ja Egle-Diana Keldt tegid ette kande teemal ” Uurimuslik õpe MHG algklassides” ning matemaatikaõpetaja Kristi Kreutzberg viis läbi töötoa “Andmed ja statistika uurimistöö koostamisel”.

Töötoas “Uurimuslik õpe Miina Härma Gümnaasiumi algklassides” rääkisid õpetajad viisidest, kuidas läbi uurimuslike tegevuste on lastel võimalik õpitavast teemast paremini aru saada ja neis huvi tekitada. Töötoas räägituga ja näidatuga on võimalik tutvuda läbi korraldajate poolt jagatud video:

Töötoas "Uurimuslik õpe Miina Härma Gümnaasiumi algklassides", rääkisid Miina Härma Gümnaasiumi õpetajad viisidest, kuidas läbi uurimuslike tegevuste on lastel võimalik õpitavast teemast paremini aru saada ja neis huvi tekitada.😊

Posted by Tartu haridusfestival on Kolmapäev, 26. veebruar 2020

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium