Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Härmakad õpilasfirmade laadal

õpilasfirma avatar

Laupäeval osalesid meie kooli õpilased oma õpilasfirmadega Tallinnas toimunud Eesti Õpilasfirmade laadal. Laadal osales kahe päeva peale kokku 268 firmat üle Eesti ning meilt olid esindatud kõik neli õpilasfirma valikaine raames loodud ettevõtet.

Esindatud olid:

  • Õpilasfirma Üleprahi – salataskuga scrunchie’d ehk patsikummid (MHG, HTG ja Elva Gümnaasiumi ühisfirma);
  • Õpilasfirma Tofgy – kofeiini-iirised;
  • Õpilasfirma Kaareke – jalanõude vormi hoidvad tarvikud (õpilased ise nimetavad seda moodsa nimega shoe-tree);
  • Õpilasfirma Clean IT – ekraanide puhastamiseks mõeldud puhastuskomplekt.

Laadal käis ringi ka žürii ning nende tagasiside meie õpilastele oli innustav ja neis nähakse potentsiaali. Viietunnine müügipäev Rocca al Mare keskuses oli kokkuvõttes väsitav, aga kindlasti andis neile palju juurde.

Õpilasfirmade juhendaja on Maria Heinrichsen.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium