Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Kolme kooli projekt “Edu ja õnnelikkus”

sündmus avatar

19. oktoobril toimus Miina Härma Gümnaasiumis projekti “Edu ja õnnelikkus” esimene kohtumine, kus õpilased said kuulata Roland Tokkot, kes rääkis teemal “Edukas ja õnnelik samaaegselt! On see üldse võimalik?”. Sellele järgnes tüdrukutele Carolin Ligi töötuba “Keha kuulamine ja temaga sõbraks olemine” ning poistel oli samal ajal võimalus kuulata Mihkel Ruutu teemal “Mees minu sees”. Päeva lõpetas väga efektse välimusega Rahakratt, kes rääkis, kuidas saavutada finantsvabadus ja teha valikuid, mis toetavad sinu tulevikku juba täna. Vaimse tervise projekti “Edu ja õnnelikkus” eesmärk on arendada noorte koostööoskusi tervislike eluviiside propageerimise kaudu, toetades kolme kooli (Miina Härma Gümnaasium, Tartu Tamme Kool ja Tartu Kesklinna Kool) 8. klassi õpilaste sotsiaalseid oskusi vaimse tervise, liikumise ning ettevõtlikkuse edendamise loengute ja töötubadega. Projekti toetab Tartu linn.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium