Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Kolme kooli vaimse tervise projekt “Edu ja õnnelikkus”

projektid sündmus avatar

18. mail lõppes kolme kooli (Miina Härma Gümnaasiumi, Tartu Kesklinna Kooli ja Tartu Tamme Kooli) vaimse tervise projekt “Edu ja õnnelikkus”. Projektis osales kokku ligi 180 9. klassi õpilast.

Toimus kolm virtuaalset projektipäeva:

oktoober, Miina Härma Gümnaasiumi päev – esinesid Roland Tokko “12 asja, mida koolis ei õpetatud”; Annika Paas, Matilda Mägi ”Õnnelikkus”;

november,  Kesklinna Kooli päev – esinesid Harald Lepisk ”Tulevikukindel – õpi elus õnnestuma”, Klarika Variku joogatund ” Kuidas tõsta enesekindlust läbi enese hoolimise – väärtustamise ja armastuse”, kooli psühholoog Tambet Anja” Tervislik toitumine”;

jaanuar, Tamme kooli päev –  oma lugusid rääkisid Kaisa Holsting, Mihkel Lees, Viivika Keskküla ja Katrin Saali-Saul “Edu ja õnn suhetes”.

Projekti lõpetamine toimus 18. mail Aparaaditehase Erinevate Tubade Klubis.

Korraldusmeeskond: Liis Somelar (MHG), Anne Kulamaa, Kristi Paju, Riina Pauklin (TKK), Moonika Väärt (TTK). 

Projekti tugitool/tugimeeskond: psühholoog Tambet Anja (TKK), psühholoog Maili Tirel (MHG) ja sotsiaalpedagoog Regita Saksing (MHG).

Eriline tänu toetuse eest kolme kooli direktoritele –  Ene Tannberg (MHG),  Kersti Vilson (TKK), Vallo Reimaa (TTK), samuti kõikidele teistele, kes projekti heaks ühel või teisel viisil panustasid. Projekti rahastas Tartu Linnavalitsuse haridusosakond.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium