Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Külalised Halle ja Grazi ülikoolidest

sündmus avatar

14. septembril külastasid Miina Härma Gümnaasiumit Halle ja Grazi ülikoolide ning Tartu Ülikooli esindajad, kes viibisid Tartus rahvusvahelise programmi DiCoTe („Digital Competences in Teacher Education“) raames . Projekti eesmärgiks on koostöö kolme ülikooli vahel, et jagada parimaid praktikaid õpetajahariduse digitaliseerimisest ja haridustehnoloogilistest arengutest tänases digitaalses maailmas. Uute teadmiste ja kogemuste samiseks külastati lisaks Miina Härma Gümnaasiumile ka teisi koole Tartus ning väljaspool. Külalised kuulasid ettekannet digipädevuste arendamisest Eestis ning haridustehnoloogia rakendamisest MHGs. Lisaks tuvtuti meie koolimajaga ning tehnoloogiliste võimalustega.

Üritust organiseeris Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut ning viis läbi MHG haridustehnoloog Triinu Pihus.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium