Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Laskesuusatamise ennustusvõistluse parimad on selgunud!

õpetaja sport avatar

Meie koolis töötavad spordihuvilised õpetajad, paljude lemmikspordiala, mida telekast jälgida on laskesuusatamine. Kehalise kasvatuse õpetaja Age Raimets tegi ettepaneku korraldada ennustusvõistlus ja 17 õpetajat tuli ideega kaasa. Ennustasime terve hooaja etappide esikolmikuid ja eestlaste tulemusi.

Parimad ennustajad: 1. Tairo Talvis, 2. Tiina Tubli, 3. Martin Kimmel, 4.–5. Aija Sprivul -Dautancourt ja Jannar Tähepõld, 6. Gerli Puis.

Auhindadega sponsoreerisid meid Eesti parimad laskesuusatajad Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm, Susan Külm ja Kristo Siimer, kes olid kõik väga meeldivalt üllatunud, et üks koolikollektiiv neile niimoodi kaasa elab.

Hooaja lõpetasime laskesuusakantsis Elvas keeglit mängides ja viktoriini tehes.

Ootame juba põnevusega järgmist hooaega!

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium