Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Marta Aab ja Minni Tähepõld tegid annetuse Lastefondile

heategevus avatar

3. juunil käisid Lastefondi kontoris kaks 4. klassi õpilast, Marta Aab ja Minni Tähepõld. Tüdrukud olid seoses kooli loovtööprojektiga ise valmistanud ja müünud erisuguseid kleepse ning soovisid kogu kleepsude müügist teenitud tulu – 74,40 eurot – Lastefondile annetada! Marta ja Minni soovisid, et raha läheks vaegnägijatest laste toetuseks. Selliseid lapsi, kelle perele pole raviprillide eest tasumine jõukohane, jõuab aastas Lastefondini ca 60. Sageli on tegu paljulapseliste peredega ning laste raviprille tuleb vahetada, kui eelmised jäävad väikeseks või muutub prillide tugevus, seepärast tuleb mõnikord raviprille uuendada mitu korda aastas. Seega läks abi kindlasti õigesse kohta. Aitäh, MARTA ja aitäh, MINNI! On suur rõõm näha, kui heasüdamlikud ja loomingulised võivad olla lapsed, kel suur soov aidata teisi lapsi enda ümber, kes seda tõesti väga vajavad.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium