Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

MHG juhtkonna liikmed osalesid üleriigilistel õppejuhtide koostööpäevadel

sündmus avatar

16.−17. märtsil toimusid Tartus üleriigilised õppejuhtide koostööpäevad, millest võtsid ka MHG juhtkonna liikmed. Esimesel päeval osales õppejuht Terje Hallik vestluspaneelis “Kuhu liigud, haridus?” ja direktor Ene Tannberg tervitas osalejaid Tartu Koolijuhtide Ühenduse esimehena. Teisel päeval toimusid töötoad. Arendusjuht Tiia Lepik viis läbi töötoa “Väärtuste õppekava koostamine ja selle rakendamine”, IB koordinaatori Kirstin Karise töötuba kandis pealkirja “Õpilaste valikuvabaduse ja autonoomia suurendamine gümnaasiumi õppekava disainimisel (IB diploma programmi näitel)” ning Terje Hallik tegi töötoa teemal “Andekate märkamine ja toetamine.” Iga Tartu kool tegi enda kohta ka posterettekande. Meie posterettekande autorid olid Terje Hallik, Tiia Lepik, Triinu Pihus ja Liis Somelar. Olid inspireerivad päevad!

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium