Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Moeshow “Back to the future”

sündmus avatar

2. detsembril toimus Miina Härma Gümnaasiumi aulas Tartu noorte moeshow “Back to the future” ehk “Tagasi tulevikku” 2022. Sündmuse korraldas 12.b klassi õpilane Kertu-Riin Tera praktilise töö raames. Noortele moeloojatele andsid tagasisidet žüriiliikmed: õppejuht Terje Hallik, vilistlased Hanna Loodmaa ja Helen Valk. Õhtujuhiks oli Gerli Raag ning mõnusa muusikaga kostitas Lene Tiinas. Peo fotograafiks oli Liisi Brett. Praktilise töö juhendajaks oli Liis Somelar.

Moeshow eriauhinna võitsid Anette-Jasmin Ansip ja Laura Brita Einpaul. Peaauhinna vääriliseks otsustas žürii nimetada kollektsiooni “Undefined”, mille autoriteks olid Lizette Sibul, Kaari Kiisel, Helena Turvas, Getter Olev ja Nikol Jurgen.

Projekti teostamist toetasid Tartu linn ja Tartu Noorsootöö Keskus.

Fotogalerii leiad SIIT.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium