Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Näidend “Alice Imedemaal”

sündmus avatar

6. jaanuaril toimus kooli aulas näidend “Alice Imedemaal”. Kahevaatuselise etenduse lavastasid Margaret Roost (12.b) ja Helene Teder (12.a) Lewis Carolli “Alice Imedemaal” ainetel. Praktilise töö juhendaja oli Ivika Hein.

Näitlesid:
Alice: Laura Kirke Bertel Pertel / Laura Nacke
Hääl: Margaret Roost
Küülik: Johanna Marie Nöps
Loori / Kübarsepp: Lasse Oselin
Dodo Part: Diana Timmusk
Tõuk: Maria Jürgenson
Hiir: Rando Jaaksoo
Hertsoginna: Alide Kristine Alba
Irvik-kass: Kirke Käpp
Märtsijänes: Saskia Jõgever
Unihiir: Triinu Liis Kuul
Ruutu kaks: Grete Elisabeth Laumets
Ruutu viis: Jakob Hagu
Ärtu sõdur: Helene Teder
Ärtu kuningas: Koit Helger Panksepp
Ärtu kuninganna: Emma Elisabet Luht
Grüps: Riin Värton
Valekilpkonn: Brigitta Seire

Kostüümide ja grimmiga aitasid Fiona Valkenklau, Arabella Leego, Helerin Salve. Temaatilises kohvik-puhvetis toimetas Helga Kadi Leedo.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium