Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Olümpiaadi parimate tunnustamine

sündmus avatar

3. juunil toimus AHHAA-s Tartu linnavalitsuse haridusosakonna vastuvõtt olümpiaadidel silma paistnud põhikooliõpilastele ja nende juhendajatele. Kõnega esines abilinnapea, MHG vilistlane Lemmit Kaplinski. Õpilased ja juhendajad said nautida teadusteatri etendust ning osaleda jäätise- ja šokolaadivalmistamise töötubades.

Meie kooli esindus oli traditsiooniliselt kõige arvukam. Vastuvõtule olid meie õpilastest kutsutud: Maria Alas, Artur Ipits, Uku Karl Kass, Iris Kivi, Saara Lei Konksi, Katrina Laur, Erik Julius Lindgren, Laura Lotta Lipping, Miia Helen Merilo, Timo Parkja, Villem Piirimäe, Linda Maria Pool, Uku Märt Raasik, Karolin Ruumet, Kaisa Tullus, Mart Väljamäe.

Õpilasi juhendasid: Triin Arjus, Terje Hallik, Janika Kaljula, Maiu Kaljuorg, Kristi Kreutzberg, Sirle Lorvi, Riina Murulaid, Helen Rägo, Helen Semilarski, Helin Semilarski, Helle Sorge, Alla Vinitšenko, Kersti Õunap.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium