Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Õppekäik Balti filmi, meedia ja kunstide instituuti ja Filmimuuseumisse

keel ja kirjandus õppekäik avatar

“Kirjanduse ja filmi” valikkursuse õpilased külastasid 11. mail Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituuti (BFM) ning filmimuuseumit. BFM koolis said õpilased teada, kuidas seal kooli filme tehakse, kuulati vilistlase Elen Lotmani mõtteid filmimaailmast ning vaadati tudengi-Oscari saanud filmi “Minu kallid laibad”. Filmimuuseumis tutvusid õpilased eesti filmi ajalooga ning said käia “päris filmi sees”. Õppekäigu korraldasid emakeeleõpetajad Jana Kübar, Ivika Hein, Reet Volmer ja Auli Auväärt.

No description available.
Vilistlane Elen Lotman
No description available.
No description available.
No description available.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium