Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Projekti “Edu ja õnnelikkus” teine kohtumine

projektid sündmus avatar

24. novembril toimus Tartu Kesklinna Koolis projekti “Edu ja õnnelikkus” teine kohtumine. Seekord oli 8. klasside õpilastel võimalus valida endale meelepärane töötuba viie erineva teema vahel: “Loovteraapiline kohtumine”, kunstiõpetaja ja loovterapeut Kai Tuvik; ”Visuaalne mõtlemine”, Tartu Kunstikooli õpetaja Maria Kiisküla; “Kas noor peaks jääma terveks?” kliiniline psühholoog Mariana Saksniit; “Hea une ABC”, psühholoog ja unenõustaja Kene Vernik; liikumisteraapia ”Teekond”, tantsupedagoog, koreograaf, tantsija, maalikunstnik Kalli Pikas. Päeva lõpetas energiline Harald Lepisk, kes rääkis teemal  ”Loov leidlikkus  –  juhtugu mis tahes, ma leian lahendused”.

Aitäh Kesklinna Kooli meeskonnale sisuka ja põneva päeva korraldamise eest!

Projekti toetab Tartu Linn.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium