Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Silvia Kronberg võitis Sten Roosi muinasjutuvõistluse

keel ja kirjandus saavutus avatar

Silvia Kronberg (5.a) võitis Sten Roosi muinasjutuvõistluse muinasjutuga „Väike rüütel kärbes“ (juhendas lapsevanem Brita Melts).

Kokku anti 30. korda toimunud võistlusel välja 29 auhinda, millest veel neli pälvisid MHG 8.b õpilased, kes esitasid võistlusele sügisel kriteeriumitööna kirjutatud muinaslood (õpetaja Auli Auväärt).

* Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi auhind:
Iris Kivi, Miina Härma Gümnaasium, 8. klass („Lahke puukallistaja“).

* Eesti Lastekirjanduse Keskuse auhind:
Elise Süüden, Miina Härma Gümnaasium, 8. klass („Marjapõõsas“).

* Žüriiliikme Tiina Undritsa auhind:
Teele Piibemann, Miina Härma Gümnaasium, 8. klass („Ilu ja õiglus“).

* Žüriiliikme Ülle Väljataga auhind:
Margaret Luht, Miina Härma Gümnaasium, 8. klass („Muinasjutt“).

Lisainfo: https://elk.ee/steni-muinasjutuvoistluse-voitjad/

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium