Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

STEAM-õppe päev algklassiõpilastele

algõpetus avatar

Veel enne koolivaheajale minekut korraldasid MHG klassiõpetajad algklassidele STEAM-õppe päeva, mille raames leidsid õpilased loovaid lahendusi erinevatele probleemidele:
❄️Kuidas püüda kinni päkapikku?
❄️Kuidas aidata põhjapõder Rudolfil lennata võimalikult kaugele?
❄️Mil viisil saaks Jõuluvana toimetada kingid saaniga lastele?
❄️Kuidas kujundada mõnus elukeskkond?
❄️Kuidas on üles ehitatud kujundid ja millised on nende omadused?

Õppetegevuste raames kasutasid õpilased enda teadmisi matemaatikast ning loodusteadustest, õppisid leidma tehnoloogilisi lahendusi ning viima läbi katseid. Lisaks tegeleti enda loodud lahenduse disainimise ja kujundamisega.

Täname kõiki osalenud õpilasi ja õpetajaid!

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium