Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Stipendiumid tublidele MHG saksa keele õppijatele

saavutus võõrkeeled avatar

Juba aastaid on mitmed sihtasutused ja fondid pakkunud tublidele Eesti koolide saksa keele õppijatele stipendiume osalemaks saksa keele täiendõppekoolitustel ja -laagrites Saksamaal. Infot sellest võimalustest on ka MHG saksa keele õpetajad jaganud enda õpilastele. Nii on taolist võimalust enda keeleoskuse lihvimiseks ja täiendamiseks keelekeskkonnas kasutanud ka varasematel aastatel mitmed meie kooli õpilased. Käesoleval aastal osutusid Dr. Inez Lemberi stipendiumi saajateks MHG õpilased Karolin Ruumet (11.a, õp Heikki Veinimäe.), Rando Jaaksoo (10.c, õp Maigi Varusk) ja Hannes Ehin (10.c, õp Maigi Varusk). Rando osaleb kursusel Bremenis, Karolin ja Hannes täiendavad oma keeleoskust Freiburgis. Mainitud stipendiumi annab välja Goethe Instituut ning see katab Saksamaal toimuva saksa keele intensiivkursuse kulud.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium