Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Tartu linnapea vastuvõtt

tunnustus avatar

17. novembril tunnustas Tartu linnapea õpilasi, kes on tulnud olümpiaadide vabariiklikes voorudes 1.–3. kohale või osalenud rahvusvahelistel õpilasvõistlustel. Vastuvõtule ERM-is olid kutsutud ka tublide õpilaste juhendajad.

Eelmise õppeaasta saavutuste eest olid vastuvõtule kutsutud: Anabel Zopp, Andres Aleksander Tammer, Anete Maremäe, Emma Elisabeth Toots, Grete Käärik, Hendrik Vija, Isabel Mõistus, Kevin Akkermann, Kristjan-Erik Kahu, Liis Siigur, Mari Mai Ruus, Maria Peedimaa, Meena Rooden, Mikk Rooden, Oliver Mõttus, Peter Kipp, Toomas Herodes ja Uku Andreas Reigo.

Juhendajatena olid kutsutud vastuvõtule: Jana Kübar, Ita Ilves, Sigrid Butlers, Helin Semilarski, Terje Hallik, Kristi Kreutzberg, Kristjan Vällik, Maigi Varusk, Allar Aav, Janika Kaljula, Riina Murulaid, Helen Semilarski, Maire Piirimäe, Maarja Puniste, Maiu Kaljuorg ja Anne Aluvee.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium