Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Uued õpetajad

õpetaja avatar

Oleme kasvav kool. Käesoleval õppeaastal alustas MHGs tööd palju uusi õpetajaid. Vilistlane Kadri Türk alustab inglise keele õpetaja ja 7.-8.e klassijuhatajana. Meie koolis TÜ õpetajakoolituse praktika teinutest jätkavad sotsiaalpedagoog Gerli Puis, prantsuse keele õpetaja Aija Sprivul-Dautancourt, hispaania keele õpetaja Laura Ermel, klassiõpetaja Kristel Anier. Lisanduvad veel eesti keele õpetaja Karmen Grigor, inglise keele õpetaja Claire Joy Ertte, loodusainete õpetajad Stiina Lõhmus, Meeli Mets ja Tapashi Binte Mahmud Chowdhury, matemaatika õpetajad Veronika Lehesaar ja Nisha Shailendra Kulkarni. Tagasi pöörduvad tunde andma keemiaõpetaja Maarika Vällik ja füüsikaõpetaja Heli Lätt. Uued õpetajad said 1. septembri aktusel direktor Ene Tannbergilt kingiks kooli tekli. Uusi tulijaid toetavad mentorid Regita Saksing, Helen Rägo, Madis Kahro, Teeli Roht, Mari Maimre, Jana Kübar, Ene Sööt, Erika Puusemp, Kirstin Karis, Maiu Kaljuorg, Tiiu Sasi, Kristi Kreutzberg, Riina Murulaid. Läbi aasta toimuvat toetusprogrammi koordineerib arendusjuht Tiia Lepik. Uute inimeste kohta saab edaspidi rohkem lugeda kooli Facebookist ja Instagramist.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium