Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Õpetajate vaheaeg

õpetaja avatar

29. veebruaril toimus koolituspäev laiendatud juhtkonnale, mida viis läbi Viimsi Gümnaasiumi direktor Karmen Paul. Harjutasime arenguvestluste läbiviimist. 1. märtsil õppisid õpetajad loova mõtlemise oskuste arendamist. Õpetajad Anne Laius ja Liis Somelar rääkisid loovusest üldisemalt ning seejärel harjutasid õpetajad konkreetseid loova mõtlemise strateegiaid õpiringides. Haridustehnoloog Triinu Pihus viis läbi tehisaru-teemalised koolitused nii Veeriku Koolis, Rääma Põhikoolis kui ka Iisaku Gümnaasiumis. Õppejuht Terje Hallik ja matemaatikaõpetaja Tiiu Sasi esinesid 29. veebruaril HTM-i koolitusel “Kiirendamine andeka õppija toetamiseks”. Klassiõpetajad Sirle Alekand, Teeli Roht ja Egle-Diana Keldt tutvustasid 28. veebruaril toimunud lasteaednike ja klassiõpetajate ühisseminaril “Tõhus õppimine” PYP programmi.

Lisaks osalesid meie õpetajad Tartu Hariduslaada töötubades ja mitmetel teistel koolitustel, näiteks õpetajad Heikki Veinimäe, Kadri Türk, Nisha Kulkarni ja Kersti Kivi käisid IBO koolitusel Berliinis.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium