Miina Härma

Miina Härma (1864–1941) oli teerajaja. Ta oli esimene eesti soost naishelilooja, esimene naisorelikunstnik ja esimene naisdirigent, üks esimese sinimustvalge lipu õmblejatest. Ta õpetas maailma esimeses eestikeelses gümnaasiumis aastatel 1917–1929 ja valiti 1939. aastal esimese naisena Tartu Ülikooli audoktoriks. Ta on valitud 20. sajandi 100 Eesti suurkuju hulka.

Miina Härma muusikaline pärand on lugupidamist vääriv – ta kirjutas üle 200 koorilaulu, oli dirigendiks kõikidel üldlaulupidudel, tema Karl Ferdinand Karlsoni sõnadele loodud „Tuljak“ kõnetab igat eestlast tänapäevalgi. Miina Härma „Tuljakule“ lõi tantsusammud Anna Raudkats ning sellisena on see iga üldtantsupeo grand finale.

Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma.
Laulupidu 1928.a. dirigendipuldis Miina Härma., AM_12853:145 F 11687:145, Eesti Ajaloomuuseum SA, http://www.muis.ee/museaalview/2039983

Edu ja õnnelikkus

Vaimse tervise projekt “Edu ja õnnelikkus” eesmärk on arendada noorte koostööoskusi läbi tervislike eluviiside propageerimise. Toetades kolme kooli (Miina Härma Gümnaasium, Tartu Tamme Kool ja Tartu Kesklinna Kool) 8.klassi õpilaste  sotsiaalseid oskusi läbi vaimse tervise, liikumise ning ettevõtlikkuse loengute ja töötubadega. Projekt toetab COVID19 piirangute käigus tekkinud noorte sotsiaalsete oskuste puudujääke ning toetab kolme kooli õpilaste omavahelist suhtlemist – õppimine päriselu olukordades ja koostöises õhkkonnas, loovuse ja kriitilise mõtlemise arendamise toel. Projekt on suunatud 8. klassi noortele, kes saavad selle käigus uusi teadmisi, et õppides iseennast paremini tundma, et selle alusel teadlikumaid valikuid teha.

OLULISEMAD LINGID

2019 Miina Härma Gümnaasium